MUZEUM JK CLASSICS

Náš příběh

Když se z koníčku stane vášeň, z vášně pak "práce" plná nadšení . . .

. . . asi tak by se dal v jedné větě popsat vznik a vývoj našeho muzea.
A kde se uprostřed lesů v srdci České republiky vzalo tolik krásy?

Začalo to jedním americkým veteránem . . . a znáte to, byl tak úžasný, že bylo potřeba "nutně" pořídit další :-) Při počtu několika desítek aut vznikl nápad na muzeum - nabídnout lidem možnost pokochat se a dozvědět se více o těchto nádherných vozech. Naštěstí jsme v té době objevili starý, již nevyužívaný objekt bývalé pily ve zdejší krásné křivoklátské krajině, který jsme následně kompletně zrekonstruovali. V květnu roku 2015 byly brány Muzea amerických veteránů JK CLASSICS otevřeny vůbec poprvé. Každý rok jsme naši expozici obměňovali a rozšiřovali, zároveň jsme doplňovali a zlepšovali služby a zázemí pro návštěvníky. V letošní deváté sezóně tak na vás čeká na 90 exponátů - jedná se o vozy unikátní typem, nízkým počtem vyrobených kusů, nebo luxusním provedením. Všechny se navíc pyšní naprosto perfektním technickým stavem.

Kvalitou vystavených exponátů, jejich počtem i rozmanitostí se Muzeum JK CLASSICS řadí mezi nejvýznamnější v Evropě. Celkem ve 4 výstavních halách a přilehlých venkovních expozicích naleznete na 90 nablýskaných skvostů, tvořících průřez americkou automobilovou produkcí 20. století, s důrazem na "nejokřídlenější" éru - 50tá a 60tá léta. Jediný vystavený vůz "ne-amerického" původu je TATRA T87 z roku 1937, která byla do expozice umístěna jako pocta česko-slovenského automobilového průmyslu z dob První republiky. Ve venkovních expozicích muzea nechybí užitková vozidla, zejména velké tahače, hasičské vozy, sanitky, pick-upy a podobně. Kulisy s nádechem ROUTE 66 dotváří stará benzínka a vrakoviště.

A co konkrétně tedy tvoří sbírku Muzea JK CLASSICS ? Jaká zajímavá vozidla lze shlédnout? Zkušení "amerikanisti" si přijdou na své - škála značek, typů, provedení a motorizace je rozhodně široká. Běžní návštěvníci asi bez pochyb poznají tradiční ikonické značky, jakými jsou například Cadillac, Lincoln, Chrysler, FORD, Chevrolet, Dodge, Buick, JEEP, mezi tahači třeba MACK. V expozici však kromě těchto "klasických" zástupců máme i ty běžně méně frekventované. Můžou se tak seznámit se značkami AMC, GMC, EDSEL, Plymouth, Pontiac, Packard, Oldsmobile, Zimmer, Mercury, Imperial, mezi hasičskými vozy pak American La France, nebo Crown Firecoach. A to už je slušný výčet . . . necháte se nalákat na výlet ?

( Pozn.: Vozy expozice, s ohledem na jejich historickou hodnotu, nepůjčujeme na projížďky, svatby, ani narozeniny. )